A gdyby tak kiedyś wieczorem, niespodzianie, zupełnie z zaskoczenia… naszła Was ochota pojechać na Antarktydę? To jak to zrobić? Którędy? Czy się „da”? W pierwszej części opowieści o mojej wyprawie na Antarktydę postaram się przekazać Wam podstawowe informacje na ten temat. Na początek pokażę pierwszy etap podróży na najdalszy kontynent. Przed Wami Ushuaia – najbardziej na południe położone miasto świata!

Ushuaia to argentyńskie miasto położone na samym „końcu” Ameryki Południowej – dalej jest już tylko słynny Półwysep Horn. Położone nad Kanałem Beagle miasto liczy sobie 70 tysięcy mieszkańców. Ze względu na swoje położenie geograficzne kiedyś była to kolonia karna, ale dziś po tamtych czasach pozostało już tylko wspomnienie.

Ushuaia słynna jest z tego, że to właśnie stąd wyrusza na podbój Antarktydy około 80 procent wypraw. Powód jest prosty: od tego najbardziej tajemniczego kontynentu dzieli miasto zaledwie tysiąc kilometrów. Dodatkowym bonusem jest duże lotnisko, które umożliwia transport zarówno turystów, jak i bardziej profesjonalnych „wypraw”.

Tereny Ziemi Ognistej zamieszkiwane były w przeszłości przez tubylcze plemiona, które nie przetrwały kontaktu z nowoczesną cywilizacją. O tym także opowiadam – niejako przy okazji – na filmie.

Chcesz zobaczyć więcej zdjęć? Kliknij znaczniki na poniższej mapie.

Więcej materiałów z wyprawy na Antarktydę?