Włochy

Rzym. Stolica Włoch. Wieczne Miasto. Każdy chciałby przyjechać tutaj choć raz w życiu, i spędzić w nim wspaniałe, niezapomniane wakacje – lub przynajmniej długi weekend. W końcu jak mówi popularne przysłowie – Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.
Read More
Na jednym z największych polskich portali internetowych natrafiłem kilka dni temu na artykuł, którego autor zamieścił listę szesnastu najbardziej przereklamowanych atrakcji turystycznych świata. Wśród nich znalazła się Wenecja…
Read More

We Włoszech byłem „ileś już tam razy”. Zawsze były to jednak albo przejazdy, albo przypadki, albo inne zawirowania podróżnicze w efekcie których żadnego z tych wyjazdów nie mogę traktować jako prawdziwego zwiedzania tego wielkiego i starożytnego kraju…

Kiedyś jednak – tak jak w wielu innych przypadkach – w końcu pojadę porządnie zwiedzić Włochy od północy aż do końcówki ichniejszego buta. Choć wiem, że ani życia ani bloga mogłoby nie wystarczyć na sam temat Włoch, to niestrudzenie jestem dobrej myśli: chcieć to móc, więc w końcu się przydarzy taka okazja, która zatrzyma mnie tam na dłużej!

A do tego czasu będę wrzucał – nieco w strzępach – relacje z pojedynczych „włoskich” przygód. Tak czy inaczej całkiem sporo ich się przez ostatnie lata nazbierało.

#Włochy