Maratony Świata #043: Polska – Maraton Zbyszka, czyli 60 lat i do piachu?

Dziś miał mieć premierę drugi odcinek wyprawy na Antarktydę, ale zaszły okoliczności, które przesunęły tę emisję o dwa dni. Powodem opóźnienia były niespodziewane 60-urodziny Zbyszka. Wydarzenie, któremu nie wypadało odmówić. My, 40-latkowie, musimy się trzymać z 60-latkami blisko – przecież jesteśmy młodszymi nimi…

Zbyszka poznałem kiedy byłem na studiach – a on miał wtedy mniej lat, niż ja teraz. Gdy przyszła informacja, że robi okolicznościowy maraton z okazji swoich 60-tych urodzin nie wypadało mi odmówić; w ten sposób wyruszyłem w pierwszą koronawirusową podróż po Polsce. Po ponad dwóch miesiącach siedzenia w domu chciałem za wszelką cenę ruszyć w świat, choćby ten najbliższy – do pokonania miałem niecałe 300 kilometrów.

Nie będę przynudzał i napiszę od razu: pobiegliśmy sobie maraton przyrodniczy. W lesie. W środku szalejącej od dwóch miesięcy pandemii. Było nas kilku niezbyt poukładanych starszych Panów.

Jakieś nowe złe wieści? Nowa Zelandia zamknięta na wiele miesięcy, a może nawet lat… Tamtejszy rząd ogłosił, że do czasu wynalezienia szczepionki na koronawirusa Nowa Zelandia będzie zamknięta dla turystów. Szok.

Więcej materiałów z kategorii Maratony Świata?