Węgry

Zapisanych było blisko 4 tysiące osób, w tym 81 z Polski. Ostatecznie zawodników zagranicznych było bardzo mało – ukończyło 1908 finiszerów w tym 12 biegaczy z Polski. Obostrzenia na granicy spowodowały, że frekwencja na tegorocznej edycji maratonu była prawie o 50% niższa niż rok temu.
Read More
Zapraszam na mojego bloga, gdzie wkrótce znajdziecie więcej tego typu „utworów”, które przywiozłem z moich podróży. Oczywiście szukajcie ich w dziale Muzyka Świata. W drugim odcinku artysta, którego spotkałem wieczorem w Budapeszcie, gdy koncertował nad brzegiem Dunaju. Koncertował musicie przyznać, że na bardzie nietypowym instrumencie! Dziękuję za możliwość nagrania!
Read More

Egy magyarországi lengyel, két unokaöccs, valamint egy pohár és egy pohár. Bár aki ismeri a történelmet, nagyon jól tudja, hogy voltak olyan idők (régen, mert a piaristák), hogy a magyarok képesek voltak elrontani a vérünket. Nos, ezek voltak azok a napok, amikor nem voltak szemüvegek … tehát valószínűleg ezért.

Najfajniejsze rzeczy na Węgrzech to: język węgierski, dziewczyny węgierskie i śliwki węgierki! I tak niech zostanie, bo mimo iż podobno to Czesi i Słowacy są dla nas śmieszni bo śmiesznie mówią – to dla mnie, przebijają ich właśnie Węgrzy!

Nie wiem czy umiałbym pojechać na porządną wyprawę na Węgry. Trochę mała egzotyka – poza oczywiście językiem, który w kategorii egzotyki ustępuje tylko aborygenom. Wiem, wiem, stereotypuję. Całe szczęście Węgry leżą na trasach przejazdu do wielu fajnych bałkańskich krajów, więc relacje z tego kraju będą pojawiały się w ramach odpoczynków „tranzytowych”.

Legyen aktív és ne igyon sokat, mert reggel fáj a feje!

#Węgry