Węgry

Egy magyarországi lengyel, két unokaöccs, valamint egy pohár és egy pohár. Bár aki ismeri a történelmet, nagyon jól tudja, hogy voltak olyan idők (régen, mert a piaristák), hogy a magyarok képesek voltak elrontani a vérünket. Nos, ezek voltak azok a napok, amikor nem voltak szemüvegek … tehát valószínűleg ezért.

#Węgry #Hungary

Maratony Świata #054: Węgry cz.2 – 35th Budapest Marathon 2020

Zapisanych było blisko 4 tysiące osób, w tym 81 z Polski. Ostatecznie zawodników zagranicznych było bardzo mało – ukończyło 1908 finiszerów w tym 12 biegaczy z Polski. Obostrzenia na granicy spowodowały, że frekwencja na tegorocznej edycji maratonu była prawie o 50% niższa niż rok temu.
Read More

Muzyka Świata #002: Węgry cz.1

Zapraszam na mojego bloga, gdzie wkrótce znajdziecie więcej tego typu „utworów”, które przywiozłem z moich podróży. Oczywiście szukajcie ich w dziale Muzyka Świata. W drugim odcinku…
Read More

Najfajniejsze rzeczy na Węgrzech to: język węgierski, dziewczyny węgierskie i śliwki węgierki! I tak niech zostanie, bo mimo iż podobno to Czesi i Słowacy są dla nas śmieszni bo śmiesznie mówią – to dla mnie, przebijają ich właśnie Węgrzy!

Nie wiem czy umiałbym pojechać na porządną wyprawę na Węgry. Trochę mała egzotyka – poza oczywiście językiem, który w kategorii egzotyki ustępuje tylko aborygenom. Wiem, wiem, stereotypuję. Całe szczęście Węgry leżą na trasach przejazdu do wielu fajnych bałkańskich krajów, więc relacje z tego kraju będą pojawiały się w ramach odpoczynków „tranzytowych”.

Legyen aktív és ne igyon sokat, mert reggel fáj a feje!

#Węgry

Obejrzyj zdjęcia z wyprawy do Węgier: