Czy podczas trwania epidemii koronowirusa można zorganizować maraton? Można. Ale jak to zrobić w ramach dystansu społecznego oraz zgodnie z reżimem sanitarnym? I czy takie zawody biegowe mają sens? Czy dają uczestnikom satysfakcję i mają w sobie ogień?

Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedź w dzisiejszym filmie – w relacji z Maratonu Kudłacza. To impreza biegowa, która odbyła się w miniony weekend w Brzózie Królewskiej koło Leżajska.

Powiedzieć, że się zmęczyłem to nic nie powiedzieć. Bieganie przy ograniczonych do minimum treningach jest dużo cięższe niż w normalnym sezonie. Do tego krzaki, łąki i zamiast równego asfaltu – piach i leśne wykroty.

Mimo wszystko było warto, bo zabawa i przeżycia towarzyszące zawodom były jak podczas normalnego maratonu. Przy najbliższej okazji koniecznie spróbujcie takich przełajowych maratonów: bo być może tego typu nieduże imprezy na długo staną się jedyną możliwość startu w zawodach sportowych.

Zachęcam Was do organizacji takich właśnie, kameralnych biegów. Mam nadzieję, że dzisiejszy film przekona Wam, że warto.

I tyle.

Zdjęcia: Andrzej Sawiński

Więcej materiałów z kategorii Maratony Świata?